Dospělí a senioři

Pro zpestření prohlídky v muzeu nabízíme možnost objednat si komentovanou prohlídku expozice nebo Mydlářovského domu. Pro skupiny je možné domluvit např. i přednášku k aktuálním výstavám, lektorovaný program nebo se domluvit na individuálních aktivitách. Cena za program s lektorem pro dospělé činí 100 Kč za osobu, komentované prohlídky jsou rozepsané níže.

Programy je vhodné si rezervovat alespoň 14 dní dopředu na telefonním čísle 469 620 310 nebo na emailu olga.havlikova@puppets.cz.

Komentované prohlídky                                               

  • lze objednat pro skupiny nejméně 5 osob
  • maximální kapacita je 25 osob v jedné skupině
  • časová náročnost je 60 minut
  • lze objednat v českém nebo anglickém jazyce 
  • nelze objednat o víkendech

Komentovaná prohlídka stálé expozice 

Komentovaná prohlídka (v čj)      
Cena: 300 Kč za skupinu + vstupné

Komentovaná prohlídka (v angličtině)    
Cena: 5000 Kč za skupinu + vstupné                             

Vstupte s námi do Magického světa loutek, naší stálé expozice, která byla otevřena v březnu 2013. V prvním patře se seznámíte s počátky českého loutkářství spojenými s kočovnými marionetáři. V druhém patře se ocitnete mezi loutkami počátku 20. století, a poznáte fenomén rodinných loutkových divadel. Ve třetím patře se dozvíte informace o stínovém loutkovém divadle Číny a Indonésie a zjistíte i zajímavosti o dalších formách loutkářství Orientu.

 

Komentovaná prohlídka Mydlářovského domu

Komentovaná prohlídka (v češtině)        
Cena: 300 Kč za skupinu + vstupné

Komentovaná prohlídka (v angličtině)     
Cena: 500 Kč za skupinu + vstupné
 

Poznejte nejvýznamnější renesanční architektonickou památku v Chrudimi – Mydlářovský dům! Jde o původně gotický dům, který nechal v renesančním stylu v 16. století přestavět Matěj Mydlář. Nechte se provést historickým domem od původních gotických sklepů až po věž, která se odedávna nazývá hvězdárnou.