Dospělí a senioři

Upozorňujeme návštěvníky, že vzhledem k mimořádným nařízením související s koronavirovou pandemií muzeum do konce června nepřijímá skupiny. Děkujeme za pochopení.

Pro zpestření prohlídky v muzeu nabízíme možnost objednat si komentovanou prohlídku expozice nebo Mydlářovského domu. Pro skupiny je možné domluvit např. i přednášku k aktuálním výstavám, lektorovaný program nebo se domluvit na individuálních aktivitách. Cena za program s lektorem činí 90 Kč za osobu, komentované prohlídky jsou rozepsané níže.

Programy je vhodné si rezervovat alespoň 14 dní dopředu na telefonním čísle 469 620 310 nebo na emailu olga.havlikova@puppets.cz.

Komentované prohlídky                                               

  • lze objednat pro skupiny nejméně 5 osob
  • maximální kapacita je 25 osob v jedné skupině
  • časová náročnost je 60 minut
  • lze objednat v českém nebo anglickém jazyce 
  • nelze objednat o víkendech

Komentovaná prohlídka stálé expozice 

Komentovaná prohlídka (v čj)      
Cena: 200 Kč za skupinu + vstupné

Komentovaná prohlídka (v angličtině)    
Cena: 350 Kč za skupinu + vstupné                             

Vstupte s námi do Magického světa loutek, naší stálé expozice, která byla otevřena v březnu 2013. V prvním patře se seznámíte s počátky českého loutkářství spojenými s kočovnými marionetáři. V druhém patře se ocitnete mezi loutkami počátku 20. století, a poznáte fenomén rodinných loutkových divadel. Ve třetím patře se dozvíte informace o stínovém loutkovém divadle Číny a Indonésie a zjistíte i zajímavosti o dalších formách loutkářství Orientu.

 

Komentovaná prohlídka Mydlářovského domu

Komentovaná prohlídka (v češtině)        
Cena: 200 Kč za skupinu + vstupné

Komentovaná prohlídka (v angličtině)     
Cena: 350 Kč za skupinu + vstupné
 

Poznejte nejvýznamnější renesanční architektonickou památku v Chrudimi – Mydlářovský dům! Jde o původně gotický dům, který nechal v renesančním stylu v 16. století přestavět Matěj Mydlář. Nechte se provést historickým domem od původních gotických sklepů až po věž, která se odedávna nazývá hvězdárnou.