Mydlářovský dům zažije hon na čarodějnice

22. 10. 2021

V pátek 22. října 2021 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi po roční přestávce opět koná oblíbená halloweenská akce nazvaná Duchůplné muzeum. Tentokrát se prostory historického Mydlářovského domu promění v dějiště středověkého dramatu s čarodějnicemi, dráby a krutým inkvizitorem. Strašidelná hra v expozici mezi loutkami i v jinak nepřístupných prostorách muzea nejenže prověří odvahu malých i velkých návštěvníků, ale obohatí je také vědomostmi o této temné kapitole našich a světových dějin. 

Podívat se bude tentokrát možné opravdu na ta nejtajemnější místa v prostorách muzea a návštěvníci budou potřebovat velkou porci odvahy k překonání překážek, které jsou na ně připraveny. Aby si hru mohli užít i ti menší a méně kurážní, bude od 15 do 18 hodin možné absolvovat i méně strašidelnou variantu. Od 18 hodin se s příchodem soumraku až do 22 hodin rozpoutá opravdový hon na čarodějnice pro ty, kteří mají pro strach uděláno. 

Vstupné na letošní Duchůplné muzeum činí 120 Kč, vstupenky si již nyní mohou návštěvníci zakoupit v pokladně muzea. Návštěvníky také prosíme, aby si kromě kuráže přinesli s sebou i vlastní baterky. Vzhledem k aktuální epidemické situaci upozorňujeme, že podmínkou vstupu na akci je standardně buď potvrzení o očkování, o prodělaném covidu nebo antigenním či PCR testu ve lhůtách stanovených nejnovějšími nařízeními vlády. Výjimkou jsou děti do 6 let věku, na které se povinnost nevztahuje. Pro otestování na místě bude k dispozici omezený počet antigenních testů. Při nepříznivém vývoji počtu nakažených a zpřísnění opatření může dojít k určitým změnám nebo v nejhorším případě zrušení celé akce, sledujte proto webové stránky muzea, informace Vám rádi poskytneme i na telefonním čísle 469 620 310.