Muzeum bez bariér

Informace pro handicapované návštěvníky MLK

Vážení návštěvníci,

vzhledem k dispozici památkově chráněných objektů, v nichž se naše muzeum nachází, jsou možnosti bezbariérového přístupu poněkud omezené.

Pokud zvažujete návštěvu muzea, doporučujeme předchozí domluvu telefonem +420 469 620 310 nebo emailem na puppets@puppets.cz. Rádi se s vámi domluvíme na případné dopomoci.

U našeho muzea vždy uvádíme, že je částečně bezbariérové. V této souvislosti například upozorňujeme, že v některých místech je vzhledem k omezenému prostoru bez nájezdových ramp pohyb na elektrickém vozíku takřka nemožný. Z těchto důvodů je v muzeu k zapůjčení klasický mechanický vozík. 

Návštěvníkům se zrakovým handicapem je při návštěvě muzea povoleno pohybovat se v jeho prostorách s vodícími psy. K dispozici je jim rovněž haptická mapa centra Chrudimi, o jejíž zapůjčení mohou požádat v recepci.

Děkujeme Vám za pochopení a věříme, že si návštěvu u nás užijete a budete se za loutkami do Chrudimi rádi vracet!

Váš tým Muzea loutkářských kultur v Chrudimi

 

Přístupnost objektů

Vstup:

Muzeum sídlí v renesančním Mydlářovském domě a sousedním objektu č. p. 75. Před hlavním vstupem je krátká přímá rampa (sklon 14 %, šířka 118 cm, délka 95 cm) bez madla a horní podesty. Jednokřídlé vstupní dveře (šířka 120 cm) se zvonkovou signalizací (výška 92 cm) se otevírají mechanicky směrem dovnitř.

Interiér:

Ve vstupní hale se nachází pokladna (pult výška 76 cm) s přístupem přes rampu (sklon 9,5 %, šířka min. 150 cm, délka 119 cm). Po levé straně je šatna a vpravo vstup do sousedního objektu, jehož součástí je výtah. Za dveřmi (šířka 80 cm) je další přímá rampa (sklon 9,5 %, šířka 160 cm, délka 119 cm) bez madla. Přístup dále k výtahu je už bez převýšení.

Výtah propojuje přízemí až 3. patro.

V 1. a 2. patře je mimoúrovňové propojení budov řešeno prudšími rampami (sklon max. 14,5 %, šířka min. 110 cm, délka max. 100 cm). Ve dveřích (šířka min. 80 cm) do expozic v historické budově jsou vyšší kamenné prahy (výška až 6 - 16 cm).

Ve 3. patře je mezi budovami pouze mírný vyrovnávací nájezd (sklon 6 %). Prahy v expozičních prostorech jsou vysoké max. 8 cm.

Z přízemí vedlejší budovy (č. p. 75) je možný přístup na terasu zahrady, a to přes dvoje dvoukřídlé dveře se zúženým průchodem hlavního křídla (šířka min. 57 cm), které svírají chodbu v podélném sklonu (až 12,5 %). Převýšení mezi přístupovou chodbou a samotnou terasou je řešeno svislou samoobslužnou plošinou (nosnost 400 kg; dvířka šířka 92 cm; přepravní plocha šířka 113 cm, hloubka 124 cm). Manipulační plochy na spodní i horní schodišťové podestě jsou dostatečné. Terasa vybavená stolky se židlemi má povrch z hrubší dlažby.

Přístup do věže je možný pouze po víceramenném točitém schodišti.

Výtah:

Výtah ve vedlejší budově (automaticky otevírané dveře šířka 80 cm; klec šířka 110 cm, hloubka 120 cm) spojuje přízemí až 3. patro. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Klec je vybavena madlem (výška 94 cm) a zrcadlem na čelní stěně. Sklopné sedátko je v dosahu ovládacího panelu. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 97 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 116 cm.

WC:

Částečně přístupná toaleta (dveře šířka 74 cm; kabina šířka 156 cm, hloubka 183 cm) je součástí WC ženy a nachází se v 1. patře přilehlé budovy s přímou návazností na výtah. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem do strany. Před kabinou je předsíň s umyvadlem. Dveře do kabiny jsou opět posuvné. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 113 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.

Parkování:

Vyhrazené parkovací stání není k dispozici, nicméně po domluvě lze po časově omezenou dobu parkovat přímo u vchodu do muzea.

Technický popis přístupnosti muzea jsme převzali od naší partnerské Pražské organizace vozíčkářů. Více informací spolu s fotografiemi naleznete na jejich stránkách zde: https://www.presbariery.cz/cz/kultura/muzea/item/14059-muzeum-loutkarskych-kultur

Níže najdete videa o muzeu a jeho expozici s překladem do znakové řeči a také virtuální prohlídku, abyste se mohli na návštěvu muzea dobře připravit.


Virtuální prohlídka


Zobrazit ve větším okně.

Pro MLK vytvořil VirtualPanorama.cz