Média/press

Loutky z celého světa objektivem Josefa Ptáčka

14. 3. 2024

Ve čtvrtek 21. března slavíme Světový den loutkového divadla. Při této příležitosti se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční v 17 hodin vernisáž zbrusu nové výstavy nazvané Vyfoť mě, když to dokážeš! Výstava představí návštěvníkům loutky a loutkářské fenomény celého světa objektivem předního českého fotografa Josefa Ptáčka.

Andělský advent v muzeu

30. 11. 2023

Opět po roce se mohou návštěvníci Muzea loutkářských kultur v Chrudimi těšit na advent ve společnosti loutek s mikulášskou nadílkou přímo v muzeu, vánočním Andělem splněných přání, loutkovými divadelním představením s vánoční tematikou nebo večírkem (nejen) pro seniory.

Veselá sobota podruhé

30. 10. 2023

V sobotu 4. listopadu 2023 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční poslední letošní akce ze společného projektu s Muzeem v přírodě Vysočina nazvaná Veselá sobota II. Od 13 do 17 hodin na návštěvníky čekají adventně laděné tvořivé dílny nebo pokračování oblíbeného kvízu Tajemství staré půdy.

Noc literatury po roce opět propaguje nejzajímavější knihy evropských autorů

14. 9. 2023

Ve středu 20. září 2023 se v desítkách českých i zahraničních měst 2023 uskuteční další ročník Noci literatury. V Chrudimi ukázky z českých překladů moderní evropské literatury přečte a písně ze svého bohatého repertoáru šansonů i jazzových standardů zazpívá herečka a zpěvačka Kristýna Kudrnáčová.

Prázdninové loutkohrátky jsou v plném proudu

12. 7. 2023

Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi i pestrý program pro děti a jejich hravé rodiče v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi. Tvořte s námi v Otevřeném loutkářském ateliéru, poznejte tajemství loutek s fundovanými průvodci nebo se vydejte za loutkami do hlineckého Betléma, kde se díky spolupráci s Muzeem v přírodě Vysočina můžete každou prázdninovou sobotu pobavit ve speciálním loutkářském koutku.

Muzejní noc v Chrudimi láká na cestu do pravěku

16. 5. 2023

V pátek 26. května 2023 můžete zažít již XVIII. ročník Chrudimské muzejní noci. Společná akce všech tří chrudimských muzeí nabídne od 17 do 23 hodin atraktivní program s netradičními prohlídkami, tvořivými dílnami, hudbou a těšit se návštěvníci mohou třeba i na cestu do pravěku.

Velikonoce v muzeu ve znamení Škaredé středy i zvířátek

30. 3. 2023

Na Škaredou středu 5. dubna 2023 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční oblíbená akce nazvaná Velikonoce v muzeu. Návštěvníci se opět mohou těšit na hru v expozici s tématem domácích zvířat a lidových zvyků provázejících Škaredou středu, velikonoční workshopy a nebudou chybět ani živá zvířátka na terase muzea.

Veselá sobota odstartuje společný muzejní projekt

15. 3. 2023

Pro letošní rok připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi ve spolupráci s Muzeem v přírodě Vysočina společný projekt zaměřený na propagaci loutkářství a tradiční lidové kultury. Jeho účelem je obohatit program pro návštěvníky a poutavou formou vzájemně představit svoji činnost na půdě spřátelené instituce. Již 25. března 2023 hostí Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi první akci nazvanou „Veselá sobota“.

Andělský advent v muzeu

15. 11. 2022

Po dlouhých dvou letech, kdy předvánoční program probíhal v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi pouze online nebo z důvodu epidemických opatření neprobíhal vůbec, se mohou návštěvníci opět těšit na advent ve společnosti loutek s mikulášskou nadílkou přímo v muzeu, vánočním Andělem splněných přání, loutkovým divadelním představením s vánoční tematikou nebo večírkem pro seniory. Andělský advent začíná v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi v neděli 27. listopadu 2022. 

Duchůplné muzeum láká do nitra Mordoru

6. 10. 2022

V pátek 21. října 2022 pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi již deváté pokračování oblíbené halloweenské akce nazvané Duchůplné muzeum. Letošní ročník je inspirován příběhy J.R.R. Tolkiena, a tak se návštěvníci mohou těšit na hobity, elfy, skřety a další postavy z Tolkienova kouzelného světa, v jejichž společnosti se vydají do Mordoru, říše zla a temnoty.

Stránky