Navštivte nás online

2. 11. 2020

Muzeum loutkářských kultur, stejně jako všechny kulturní instituce v Česku, stojí již podruhé v krátké době tváří v tvář velmi nelichotivé situaci související s útlumem společenského života z důvodu epidemiologických opatření v souvislosti s pandemií koronaviru.

A stejně jako na jaře se snažíme využít tuto situaci pro realizaci projektů, kterými bychom rádi udrželi pozornost a přízeň našich návštěvníků i v tomto nelehkém čase. A tak vedle pokračujících příprav výstavy ke 100. jubileu pana Spejbla nebo přehlídky českého loutkářství v Jižní Koreji v tuto chvíli pracujeme na online aktivitách, díky nimž se o loutkách budete moci něco dozvědět a pobavit se s nimi i doma v teple.

Na našich sociálních sítích navážeme na jarní Kašpárkovu aktovku a budeme Vám přinášet různé zajímavé odkazy na domácí i zahraniční loutkářské projekty, včetně filmů a představení online. Na našich webových stránkách a sociálních sítích se chystáme také ukázat zajímavé exponáty muzea, které nejsou běžně k vidění nebo třeba zvukové záznamy historických loutkových her. Dojde i na prohlídku expozice a dalších zajímavých míst v muzeu, a třeba i depozitáře v doprovodu loutky.

Těšíme se na Vaši návštěvu