Prázdniny začínáme vernisáží i koncerty na terasách

28. 6. 202430. 6. 2024

Začátek letních prázdnin bude v MLK pěkně rušný. Jako každý rok, začíná v tuto dobu i festival Loutkářská Chrudim a muzeum se rádo přidává k festivalovému reji!

V pátek 28. června se můžete těšit od 19 hodin na otevření zbrusu nové výstavy nazvané Loutky do každé rodiny. Ta vás jako mávnutím kouzelného proutku přenese do první poloviny 20. století, kdy bylo loutkové divadlo opravdu součástí skoro každé české domácnosti. Od 20 hodin pak následuje koncert loutkářské kapely Holinky, která všechny potěší svým hravým spojením swingu s židovským klezmerem. 

V neděli 30. června bude od rána muzeum součástí pouličního festivalu při Loutkářské Chrudimi. Od 10 do 17 hodin bude v muzejní herně probíhat tvořivý loutkářský workshop a v rámci spolupráce k nám zavítají i naši milí kolegové z Muzea v přírodě Vysočina. Ti na Resslově náměstí u kostela připraví kvíz a workshop nazvaný "Co  se skrývalo v kredencích našich babiček?", v jehož rámci se dozvíte více o předmětech z keramiky, které bývaly součástí každodenního života našich předků. 

Na terasách Mydlářovského domu pak můžete v 19 a 21 hodin navštívit koncerty skupin EnDee a Orchestr posledního dne a strávit tak příjemný večer s výhledem na hvězdy. Vstup na všechny programy je tyto dny zdarma, kvalitní občerstvení je také zajištěno.