Vyrobte si loutku hada

25. 1. 2021

V dnešní dílně si s námi můžete vyrobit loutku hada. Budeme potřebovat tvrdý karton (můžeme zrecyklovat například i krabice z lepenky), nůžky, provázek, kousek drátu nebo jehlu s velkým ouškem, lepidlo (tavnou pistoli nebo i lepidlo na papír), černou fixu, barevný papír. Příprava jednotlivých komponentů na hada je výzva vaší trpělivosti, anebo pro mnohé z vás i činnost vhodná k relaxaci! Čím více koleček, tím větší had!

Postup výroby:

1. Nastříháme si několik desítek stejně velkých koleček (můžeme použít kružítko nebo obkreslit velký knoflík nebo víčko od PET lahve apod.) tak, aby když je dáme na sebe, vytvořily sloupec velký cca 20 cm.

2. Do každého kolečka v jeho středu uděláme malou dírku.

3. Navlékneme kolečka co nejtěsněji na provázek a lepidlem zajistíme oba konce, tak jsme vytvořili tělo hada.

4. Ocas hada vytvoříme tak, že si nastříháme postupně se zmenšující kolečka, která k sobě přilepíme a vytvoříme takový kužel. Největší kolečko je stejně velké jako to, ze kterého jsme tvořili tělo. Tento kužel poté přilepíme na jeden konec hada.

5. Hlavu hada vytvoříme tak, že si na karton dle velikosti průměru těla nakreslíme hlavu tak, aby se nám had líbil. Také u hlavy postupujeme tak, že tento tvar vystřihneme několikrát a postupně jej zmenšujeme, aby když pak jednotlivé kusy k sobě přilepíme, aby hlava hada působila plasticky.

6. Než začnete lepit, nezapomeňte na jazyk.

7. Mezi jednotlivé kousky hlavy vlepíme také jazyk, který jsme si vystřihli z barevného papíru.

8. Nakonec hadovi uděláme oči - například z kousku kartonu nebo nalepíme knoflíky, korálky apod.

9. Celou hlavu poté přilepíme na druhý konec těla.