Vyrobte si loutku jelena

20. 2. 2021

Zima je vždy období ztrácení a nacházení rukavic. Jist i vy jste někdy na svých cestách jednu rukavici ztratili a jinou jednu zase našli. Z nepárové rukavice se ale dají vyrobit i roztodivné loutky.

Dnes si spolu vyrobíme loutku jelena.

Co budete potřebovat? Rukavici, tavnou pistoli nebo lepidlo, látku či papír na vycpání, barevné papíry nebo filcy, fixu, větvičky na parohy, kus látky/plyše

Postup:

Navlékněte si rukavici a prozkoumejte, co vše byste s pomocí fantazie z ní dokázali vyrobit vy. Pokud budete chtít vyrobit jelena, přečtěte si následující postup.

  1. Ruku nastavíte tak, že prostředníček a prsteníček spojíte s palcem - tak vznikla tlamička, ukazováček a malíček vytvářejí ouška.

  2. Připravíme si jednotlivé části jelena, které budeme postupně nalepovat na správné místa. Části jelena vytváříme z barevných papírů nebo filcu.

  3. Vystřihneme ouška tak velká, aby zakryla oba prsty (malíček, ukazováček). Z černého materiálu vystřihneme čumáček a bradičku, můžeme vystřihnout i růžový jazýček. Nakonec nakreslíme a vystřihneme oči.

  4. Pozor! Budeme lepit...pokud budeme lepit tavnou pistolí a rukavici budeme mít na ruce, můžeme se snadno popálit tím, že jednoduše lepidlo prosákne až na kůži. Variantou je nasadit si ještě jednu rukavici nebo rukavici vycpat.

  5. Čumáček nalepíme na prostředník a prsteník, bradičku na palec (pokud máme i jazýček, tak lepíme na plochu palce jakoby uvnitř tlamičky

  6. Oči lepíme na kraji tak, aby se jelínek mohl dívat dopředu zhruba mezi prvním a druhým kloubem prostředníku a prsteníčku.

  7. Uši nalepíme na malíček a ukazováček tak, aby nebyly vidět prsty

  8. Nakonec si připravíme větvičky - nalepíme je jako parohy zezadu na hřbet ruky tak, aby vykukovaly při pohledu na jelínka v prostoru mezi ušima - tedy ukazováčkem a malíčkem.

  9. Nevzhledné lepidlo u větviček zakryjeme tak, že ho přelepíme plyšem.